Rüyada Rahman Suresi Görmek

Rüyasında Rahman suresini okuduğunu ve­ya okunduğunu görmek, rüya sahibinin, doğru sözlü, güzel ahlaklı bir kişi olduğuna işaretle yorumlanır demişlerdir. İbn-i Sirin’in yorumu: Rüyasında Rahman sure-i şerifesini okuduğunu veya okunduğunu görmek, rüya sahibinin, ya­lan söylemekten sakınan, sözünde sadık ve güzel ahlak sahibi biri olduğuna işaret olarak yorumlanır demiştir.

Farklı Bir Rüya Yorumcuya Göre;

Rüyada Rahman Suresi Görmek Ne Demek?

Rüyada Rahman suresi görmek yalandan korkmaya ve çekinmeye rivayet edilir. Bu kişiler sözüne sadık kimselerdir ve yalan ile kötü sözden korkarlar. Rüya sahibi doğru yolu geçer ve doğru yolda gitmeye de devam eder. Rüyasında Rahman suresini gören kişiler dine yönelir ve tüm dini görevlerini de yerine getirir. Başka rivayete göre ise rüyada rahman suresi görmenin anlamı Allah’ın (cc) rahmetine kavuşmaya yorulur. Bu kimseler Allah’ın (cc) rahmetine eren ve hareketlerinde kötülükten uzak duran kimseler olarak kabul edilir. Rüyada rahman suresi görmek kötü sözlerden ve yalan, iftira, dedikodu gibi kötü eylemlerden uzak durmaya yorulur.

Rahman Suresini Okuduğunu Görmek

Rüyasında rahman suresi okuduğunu gören kişiler yalan sözden kaçan kişiler olarak rivayet edilir. Rahman suresi dinlemek de iyi biri olmaya ve doğru yolda ilerlemeye yorulmaktadır. Rüyasında rahman suresi okuyan kişiler dünyada bol nimete ve ahirette de Allah’ın rahmetine kavuşacaktır. Bu kişiler her iki cihanda da muradına erer ve mutlu olur.

Rüyada rahman suresi okuduğunu görmek Allah’ın (cc) rahmetine mazhar olunacağı anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler dini olarak vazifelerini yerine getiren ve çevresine de dini konularda vaaz veren kişilerdir. Bu kişiler her iki cihanda da Allah’a (cc) yakın olarak huzurlu olur. Rüyasında Rahman suresini okuduğunu görenler Allah’ın (cc) rahmetine erer ve kötülüklerden de uzak durur. 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir