Rüyada Tesbih Görmek

Gündelik yaşamda çok sık kullanılan tesbih, aynı zamanda yine çok sık rüyalara girmektedir. Böyle zamanlarda birçok kişi rüyasında tesbih gördüğü zaman bunun manasını öğrenmeye çalışıyor. Peki, rüyada tesbih görmek ne demek? Tesbih çekmek, siyah tespih almak ne anlama gelir? İşte yorumlar.

Daha çok olumlu şekilde ele alınan rüyada tesbih görmek, ayrıca tesbih nasıl ve ne şekilde görülmüş olduğuna göre farklı yorumlar üzerinden ele alınır. Müjdeli haberler ile helal kazanç üzerinden daha çok yorulan rüyada tesbih görmek, tesbih çekmek ya da satın almak ve daha birçok farklı durum üzerinden ele alınır.

Rüyada Tesbih Görmek

Rüyada tesbih görmek helal kazanç ile beraber rüya sahibinin güzel haberler alacağı üzerine yorumlanır. Aynı zamanda rüya sahibinin haklı bir kazanç ile beraber yüksek mal ve mülke sahip olacağı üzerine yorulur. Bekar kişiler için yakın zamanda hayırlı bir kısmet üzerinde evliliğe doğru gidecek bir beraberlik anlamına gelmektedir. Kişinin zorlandığı işlerin daha kolay haline geleceğine ve mutluluğu ifade etmektedir.

Rüyada Tesbih Çekmek

Rüyada tesbih çekmek hayırlı şekilde yorumlanan rüyalar arasındadır. Çünkü daha çok namazdan sonra tesbih çekildiği için, kişinin hayatındaki olumlu yorumları anlatır. Rüya sahibinin sağlıklı bir yaşam süreceği ve maddi imkanlarının artacağına delalet eder. Aynı zamanda dürüst ve imanlı bir insan olacağına rivayet edilmektedir.

Rüyada Siyah Tespih Almak

Rüyada siyah tesbih almak rüya sahibinin uzun soluklu bir iş dünyasına giriş yapacağına yorulur. Yoğun iş temposu nedeniyle ailesine çok fazla zaman ayıramayacağına delalet eder. Ayrıca rüyasında siyah tesbih gören kişilerin eğitim hayatının başarılı bir şekilde devam edeceği ve sonlanacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kehribar Tesbih Görmek

Rüyada kehribar tesbih görmek rüya yorumcularına göre kişinin helal kazanç üzerinden iyi bir mal ve mülk elde edeceğine yorulur. Ayrıca rüyasında kehribar tesbih gören kişilerin ailesi ile arasındaki durumlar daima iyi olacağına rivayet edilir. Eğer yaşanan herhangi bir sıkıntı ve tartışma var ise, bu tartışmaların kısa süre içerisinde son bulacağına delalet eder.

Rüyada Tesbih Yaptığını Görmek

Rüyada tesbih yaptığını görmek rüya sahibinin kazancının alın teri ile elde ettiğine rivayet eder. Aynı zamanda kişinin ahlaklı ve iyi huylu olduğuna, haklı kazanç üzerinden hayatın sonuna kadar maddi açıdan zorluk çekmeyeceğine işaret eder.

Rüyada Tesbih Dizdiğini Görmek

Rüyada tesbih dizdiğini görmek güzel bir maddi kazanç anlamına gelmektedir. Hanesine bereket ve bolluk geleceğine, maddi açıdan zorluk çekmeyeceğine delalet eder. Ancak tesbihin koptuğunu görmek şerdir ve ayrılığa işaret eder. Her kim rüyasına tesbih kopardığını görürse eşinden ayrılma durumuna geleceğine yorulmaktadır.

Rüyada Yeşil Tespih Görmek

Rüyada yeşil tespih görmek rüya sahibinin gündelik yaşamında bazı kolaylıklar ile karşılaşacağına yorulur. Ayrıca iş hayatında karşına çıkacak önemli fırsatları anlatmaktadır. Farklı rüya alimlerine göre ise aile arasında bazı çatışmalara ve kavgalara işaret eder. Bu kavgaların ufak tefek olacağına ve kısa süre içerisinde son bulacağı üzerine rivayet edilir.

Rüyada 33’lük Tesbih Görmek

Rüyada 33’lük tesbih görmek rüya sahibinin elde edeceği iş başarısı üzerinden, pek çok kişinin bunda gözü olduğuna işaret eder. Hatta bu durumun yakın çevresinin dahi dikkatini çekeceği üzerine yorumlanmaktadır. Ayrıca uzun bir uğraştan sonra yapılacak ortaklık ile beraber iyi bir kazanç elde edileceğine yorulur. Bu kazanç üzerinden rüya sahibinin hem kendisi hem de ailesinin maddi açıdan garanti altına alacağına işaret eder.

Rüyada Kahverengi Tesbih Görmek

Rüyada kahverengi tesbih görmek rüya sahibinin uzun soluklu bir iş elde edeceği üzerine yorulur. Uzun bir zamandan sonra kişinin yeniden rahata ve huzura kavuşacağına delalet eder. Ayrıca vatana ve millete hayırlı evlat yetiştireceği üzerine delalet etmektedir. Çocukları ile gurur duyacağına ve onların başarılarına şahidi geleceğine işarettir.

 

BİR BAŞKA YORUM

Rüyada tesbih görmek, kötü giden işlerinizin iyiye gideceğine, kısmetlerinizin çoğalacağına yorumlanır. Tesbih almak, bulmak ve tesbih çekmek sıkıntılardan kurtulmaya, tesbihin kop­ması, kaybolması, tesbihi satmak ve vermek, iyi değildir. Rüyasında dizilmiş taneler halinde (tesbih taneleri) görmek, çekilen teşbihlerden bir teşbih görmesi hayırla ve iyiye yorulan hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Rüyasında tesbihinin ipinin kopması ve tanelerin dağıl­masını görmek, üzüntü ve sıkıntıya işaretle tabir olunur. Bir kimsenin rüyada tesbih görmesi, her yönüyle hayırlı bir rüyadır. Bilindiği üzere teşbih, Cenab-ı Allah’ı tesbih etmek demektir ki, “sübhanallah” diyerek Rabbimizi nok­san sıfatlardan uzak tutmak, kemal sıfatlarla vasıf olması anlamı taşır. Müminler Allah’ı her zaman teşbih ederler, Allah’ı tesbih etmeyen kafirler zümresidir. Bunun içindir ki, rüyada tesbih ettiğini (tesbih çektiğini) görmek, helal ka­zanç ve bereket elde etmeye nimetlere ermeye, şan ve şeref sahibi olmaya işarettir denilmiştir. Bu rüyayı bekar bir kişi görse, şerefli ve asaletli bir eşe kavuşur denilmiştir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir