Rüyada Yemek Yemek

Rüyada yemek yemek, kişinin geçiminin kolay hale geleceğine, zorlukların üstesinden gelinmesine işaret eder. Rüya sahibinin rüyasında yemek yediğini görmesi, sıkıntı ve dertlerinin çeşitli sebepler sayesinde biteceği manasına gelir. Rüyada yemek yemek ne demek, kalabalıkta yemek yediğini görmek ne anlama gelir sorularının yanıtlarını derledik.

Rüyada yemek yemek, kazanç manalarına gelir. Birileriyle yemek yediğini görmek, kişinin dostlar edineceğine, işinin rast gideceğine hikmet edilir. Rüya yorumcuları, rüyada yemek yediğinin görmenin, manasının çok güzel olduğuna, kişinin bu sayede mutlu olması gerektiğine rivayette bulunmuşlardır.

Rüyada Yemek Yemek

Rüyada yemek yemek, kazanç ve bereketin artması manalarına gelir. Kişinin huzurunun artacağına, işlerinin rast gideceğine işaret eder. Kimi rüya yorumcuları, rüyada yemek yemenin, yapılan işlerde başarılar elde edileceğine, mal ve mülkün insanlarla paylaşılacağına rivayet edilir. Rüyada yemek yemek genellikle olumlu olarak değerlendirilen, sıkıntıların biteceğine işaret ettiği belirtilen rüyalar gurubunda bulunur

Rüyada Kalabalıkta Yemek Yediğini Görmek

Rüyada kalabalıkta yemek yediğini görmek, ısrarla yapılan hataya işaret eder. Kişinin hayatında çok hata yaptığına ve bunlar devam ettirdiğine hikmet edilir. Rüya sahibi başkalarının paralarını alıyorsa, bunun çok kötü bir şekilde sonuçlanacağına delalet eder. Rüyada alimleri, kişinin kendisine çeki düzen vermesi gerektiğine, başkalarının hakkını yememesi gerektiğine rivayetlerde bulunmuşlardır.

Rüyada Altın Tabakta Yemek Yemek

Rüyada altın tabakta yemek yemek, iki kişinin çok zor zamanlar geçirmesine, hayatta değişimlerin yakın olacağına işaret eder. Rüyada altın tabakta yemek yemek, zamansız bazı sorunların ortaya çıkması olarak değerlendirilir. Kimi rüya yazarları, rüyada altın tabakta yemek yemenin, olumsuz yönlerinin de çok olduğuna rivayet etmişlerdir. Kişinin borçlarının çok fazla olacağı manasına geldiğini işaret ederler.

Rüyada Elle Yemek Yemek

Rüyada elle yemek yemek, gelişimlerin zaman içerisinde kişinin ünlenmesine fayda sağlayacağına delalet eder. Rüyada elle yemek yemek, kişinin vicdan sahibi olmayan insanlarla karşılaşacağına, işinden olacağına, bir takım olumsuzlukların yaşanacağına rivayet edilir. Rüyada elle yemek yemek, yaşamdaki gelişmelerin çok ciddi boyutlarda olacağına, belaların artacağına işaret eder.

Rüyada Sıcak Yemek Yediğini Görmek

Rüyada sıcak yemek yemek, rızkın zor şartlar altında kazanılacağına işaret eder. Rüya sahibinin rüyasında sıcak yemek yediğini görmesi, zaman sorunu yaşanılacağına hikmettir. Bir işi zamanında bitirememe, sorunlarla karşılaşma, sıkıntılar çekme şeklinde tabir edilir. Yorumcular, rüyada sıcak yemek yediğini görmenin, bereketli kazanç anlamına geldiğini ifade etmişlerdir.

Rüyada Aileyle Birlikte Yemek Yemek

Rüyada aileyle birlikte yemek yediğini görmek, çok mutlu olunacağına, işlerin güzel yöne ilerleyeceğine hikmettir. Rüyada aileyle birlikte yemek yediğini görmek, az zamanda kazanılan önemli başarılar olarak yorumlanmıştır.

Kişinin araba veya ev alacağına, bir eksiği kendi çabasıyla gidereceğine hikmet edilir. Gönlü bol zengin insanlarla tanışmanın gerçekleşeceğine dair çeşitli yorumlar yapılmıştır.

Rüyada Yabancılarla Birlikte Yemek Yemek

Rüyada yabancı biriyle yemek yemek, kişinin arkadaşlarını tanımayacak hale geleceğine rivayet edilir. Rüyada yabancılarla birlikte yemek yemek, sorunların artması ve büyümesi manalarına gelir. Bazı yorumcular, rüyada yabancılarla birlikte yemek yemenin, işlerin ters gitmesi manasına geldiğini işaret etmişlerdir. Rüyada alimleri, rüyada yabancılarla birlikte yemek yemek, hak yolunda kötü laflar işitmek şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Zehirli Yemek Yemek

Rüyada zehirli yemenin hikmet-i manası, kötü söz işitmek ve bundan zarar görmek manasına gelir. Kişinin bir topluluk önünde aşağılanmasına, sıkıntıları artacağına işaret eder. Rüyada zehirli yemek yemek, kişinin onurunun zedelenmesi manasına gelir. Bazı yorumcular, rüyada zehirli yemek yediğini görmenin, alakasız insanlarla girilen tartışma olarak değerlendirilir.

Rüyada Başkasının Yemek Yediğinin Görmek

Rüyada başkasının yemek yediğini görmek, alın teriyle kazanılan paranın bitmeyeceğine, kişinin çok mutlu mesut yaşayacağına rivayet edilir. Rüyada başkasının yemek yediğini ve kendisinin canının çektiğini görmek, hile yapan insanlara hikmettir. Başkasının yemek yediğini görmek tabircilere göre eşya kaybetmeye, sakıncalı işlerde bulunmaya hikmet edilir. 

BİR BAŞKA YORUM

Rüyada yemek yediğini görmek hayra işarettir. Rüyasında sağ eliyle yemek yediğini görmek, dine uygun hareket ettiğine veya edeceğine işarettir. Sol eliyle yemek yediğini görmek ise, düşmanın dediklerini yapmak, düş­mana itaat etmeye ve dostlarına eza-cefa etmeye işarettir. Rüyada kötü renkli bir yiyecek şey yediğini görmek, rüyayı gören kişinin itibarının ve saygınlığının gideceğine işarettir. Rüyasında beyaz bir mantar yediğini görmek, uzun ömürlü olmaya, hasta bir kişi için iyileşmeye işaretle yorumlanır. Rüyasında yemeği yedikten sonra hazmettiğini, rahatladı­ğını görmek, iş hayatında hırslı olmaya ve çok çalışmak zorunda olduğunu düşünmeye işarettir. Rüyasında önceden pişirilmiş olarak gelen bir yemeği ye­diğini görmek, rüyayı gören kişi, başkasının sermayesini yiyeceğine işaret olarak yorumlanır. Rüyasında kendi etini yediğini gören kişi, kendi biriktirdiği parasından veya malından yiyeceğine işaretle yorumlanır. Rüyasında başka birinin etini çiğ olarak yediğini gören kimse, onun (etini yediği kişinin) arkasından gıybetini ede­ceğine veya etini yediğinin akrabalarının gıybetini edip ar­kalarından çekiştireceğine işarettir. Rüya da başkasının çiğ etini yemenin, gıybet, arkadan çekiştirip zemmini yapmak demek olur ki Kur’an’da “ölmüş kardeşinin etini yemek” şeklinde teşbih edilmiştir. En büyük günahlardandır. Rüyasında kabak yemeği yediğini görmek Peygamber (a.s.) efendimizin sünnetine uymaya işarettir, hidayete ermeye ve zekaya işarettir şeklinde yorumlanır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir