Bedava İnternet Sitesi Kurma

Bedava internet sitesi kurma konusunda iki seçeneğiniz var: tamamen ücretsiz bir platform kullanarak bir site oluşturmak veya bir ücretsiz barındırma hizmeti kullanarak bir site oluşturmak.

Tamamen ücretsiz bir platform kullanarak bir site oluşturmak için, WordPress, Wix, Weebly, ve Blogger gibi platformlar gibi popüler siteleri kullanabilirsiniz. Bu siteler, kullanıcıların kendilerine ait bir web sitesi oluşturabilmeleri için ücretsiz şablonlar ve araçlar sunarlar. Bu seçenekler, çoğu temel ihtiyaçları karşılar ancak kısıtlı özellikleri vardır. Daha özelleştirilmiş bir siteye sahip olmak isterseniz, ek özellikler için ek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ücretsiz barındırma hizmeti kullanarak bir site oluşturmak için, 000webhost, AwardSpace, Freehostia, InfinityFree ve FreeHosting gibi siteleri kullanabilirsiniz. Bu hizmetler, sınırlı özelliklere sahip olsa da, genellikle daha özelleştirilebilir bir site oluşturma imkanı sunarlar. Ancak, bu tür hizmetler genellikle reklam destekli olup, reklamların sitede görünmesi gerekebilir.

Her iki seçenek de ücretsizdir ancak her ikisinde de, web sitenizi yönetmek için zaman ve çaba harcamanız gerekecektir. Kendi internet sitesi yapmak, sıfırdan bir web sitesi tasarlama, kodlama ve barındırma ile ilgili teknik beceri gerektirdiğinden, kendinize bir web tasarımcısı bulmanız gerekebilir. Eğer böyle bir bilginiz yoksa, sitenizi hazır şablonlarla oluşturabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir