Dinimizde Sevişmek Nasıl Olur?

İslam dininde evlilik, erkek ve kadın arasındaki cinsel ilişkinin sadece meşru olduğu bir kurumdur. Evlilik dışındaki her türlü cinsel ilişki haramdır.

Evlilik içinde cinsel ilişki ise, İslam dininde saygılı, hoşgörülü ve karşılıklı rıza ile gerçekleşmelidir. Bu konuda Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Cinsel ilişki, evli olan eşler arasında Allah’ın bir hediyesidir. Bu ilişkiyi, eşlerin birbirleri üzerinde hakları olduğunu unutmadan, sevgi ve saygı çerçevesinde yapın.”

Bu nedenle, İslam dininde cinsel ilişkinin özelliği karşılıklı saygı, sevgi ve rıza ile gerçekleşmesidir. Ayrıca, cinsel ilişki sırasında herhangi bir şiddet, zorlama ya da taciz söz konusu olamaz.

Bunun yanı sıra, İslam dininde cinsel ilişkinin yeri ve zamanı da önemlidir. Cinsel ilişkinin ramazan gibi oruç tutulan dönemlerde ve regl döneminde yapılması uygun değildir. Ayrıca, cami, mescit gibi kutsal mekanlarda cinsel ilişki haramdır.

Sonuç olarak, İslam dininde cinsel ilişkinin sadece meşru evlilik içinde gerçekleştirilmesi ve karşılıklı saygı, sevgi ve rıza ile yapılması gerektiği öğretilmektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir